E prima dată când o operă a lui Brâncuși e la Iași. Expoziția e deschisă doar o săptămână și mai cuprinde o scrisoare și un mic cilindru care făcea parte din interiorul unei din păsări sculptate de el.
Nici eu nu o știam. Prezint aici lucruri care mi se par interesante și care îmi plac. Mă bucur dacă sunt interesante și plac și altora. 😊 Happy WW, dragă Vero!
E un "copil bătrân" - ca și cum ar ști totul despre toate, așa mi se pare că arată, și are și "aerul de nevinovăție" al unui copil. 😊 E fain că la Iași sunt măcar piesele pe care le-ai amintit! Anul 2026 e (și) "Anul Brâncuși" - dar țara care găzduiește o mare expoziție dedicată lui e Germania. 😃 Suntem "tari" sau ce? 😔 Happy joi, Carmen dragă! 💗
Expoziția ține doar săptămâna aceasta. :( Să știi că exact aceeași impresie am avut-o și eu despre expresia copilului. Zile frumoase și fericite, dragă Diana!
Imi plac maxim prezentarile tale.
RăspundețiȘtergereIar sculptura lui Brancusi este speciala, ca orice lucrare a lui.
Happy WW, draga Carmen!❤️😘
E prima dată când o operă a lui Brâncuși e la Iași. Expoziția e deschisă doar o săptămână și mai cuprinde o scrisoare și un mic cilindru care făcea parte din interiorul unei din păsări sculptate de el.
ȘtergereHappy WW, dragă Suzana!
Sculptura asta n-o mai văzusem. Mulţumesc! Postările tale pentru "miercurea fără cuvinte" mă ajută să-mi lărgesc orizontul.
RăspundețiȘtergereHappy WW, dragă Carmen!
Nici eu nu o știam.
ȘtergerePrezint aici lucruri care mi se par interesante și care îmi plac. Mă bucur dacă sunt interesante și plac și altora. 😊
Happy WW, dragă Vero!
Inedită lucrarea!
RăspundețiȘtergereMulțumesc pentru postare!
Happy WW, Carmen!
Mă bucur că ți-a plăcut.
ȘtergereHappy WW, dragă Lili!
E un "copil bătrân" - ca și cum ar ști totul despre toate, așa mi se pare că arată, și are și "aerul de nevinovăție" al unui copil. 😊
RăspundețiȘtergereE fain că la Iași sunt măcar piesele pe care le-ai amintit! Anul 2026 e (și) "Anul Brâncuși" - dar țara care găzduiește o mare expoziție dedicată lui e Germania. 😃 Suntem "tari" sau ce? 😔
Happy joi, Carmen dragă! 💗
Expoziția ține doar săptămâna aceasta. :(
ȘtergereSă știi că exact aceeași impresie am avut-o și eu despre expresia copilului.
Zile frumoase și fericite, dragă Diana!