Lumini in ploaie... Visez la calatorii! Muntii asteapta... Nu stiam pictorul, asa ca multumesc pentru noutate. Happy Azi, draga Carmen! Un final de saptamana frumos!❤️😘
Vă răspund amândurora despre pictorul pe care nu-l știați.
Am mai scris într-un comentariu că am o țicneală nouă, că am adunat tablouri mai multe decât spațiul disponibil pe pereți și că mi-am luat rame foto în care schimb pânzele periodic după toane. Domnul Murzic e vinovat. Nu e un pictor celebru, ci doar cu adevărat talentat, după părerea mea și a altor colegi pe care îi vizitează. Cred că mai avea nevoie de un dram de noroc, în afară de talent, ca să auziți despre dumnealui. Caz în care nu mi-aș fi permis niciodată țicneala actuală.
P.S. Am muncit toată după-amiaza, ajutată și încurcată în proporții relativ egale de Gemini, ca să fac tabel de înscriere la duzină cu instrumentele puse la dispoziție gratuit de Google. Am modificat ultima postare de la duzină, pe Poezele, cu link spre formularul de înscriere și cu tabelul dedesubt. Întrebări:
1. E bine că am făcut tabel? Doriți să continui? 2. Dacă da, cum vi se pare că funcționează? Puteți face o probă și șterg eu linkul, dacă e cazul. 3. Tot dacă da: înscrierile nu au termen. Le opresc oricând consider că a scris toată lumea care are de scris. Și nici nu cred că va fi un program strict al duzinilor, ci vor depinde de cum se umplu tabelele anterioare. Bineînțeles, dacă dorește cineva să aleagă cuvinte e binevenit/ă și la fel dacă dorește cineva să fie gazdă pentru tabel. Alte idei, păreri sau sugestii?
1. După părerea mea, e bine că ai făcut tabel. Aşa e cel mai simplu de aflat cine a mai scris folosind cuvintele propuse. Cred că e bine să continui. 2. Văd că funcţionează linkul către postarea Suzanei. Dar nu ştiu cum a fost pus. Eu văd pe blogul tău un dreptunghi alb, în care e inclus, în stânga sus, un dreptunghi mai mic, cu linkul către Suzana. Şi tot ce pot face e să accesez acel link. 3. Pentru mine e OK dacă alegi tu cuvintele - aşa nu e nevoie să mai cer eu cuvinte de la vreo IA. Iar gazdă pentru tabel oricum nu pot fi; pe blogurile gratuite de la Wordpress nu se poate pune tabelul ăla.
Acolo folosesc niște widget-uri. Cel de la Miercurea fără cuvinte e de la InLynkz. Nu mai au gratuit decât un widget cu imagini, ceea ce nu e convenabil pentru noi. Pe cel de la Citate favorite nu-l găsisem. Am să-l încerc pentru că ceea ce am făcut eu e destul de complicat de editat. Mulțumesc că mi-ai spus despre el.
Mulțumesc pentru efortul de a aduna "poveștile" noastre într-un tabel ☕ 1 și 2. E fain cu tabel - rămâne să văd cum înscriu (singură) link-uri. 😃 Am o tabletă arhaică, și dă rateuri. La MFC și CT folosesc un telefon (al altuia) pt înscrieri - am (și) un telefon arhaic. 😃 Să continui cu tabelul doar dacă nu e complicat. 😊 3. Îmi plac cuvintele care apar, așa că-i perfect, pentru mine, să alegi cuvintele. Weekend minunat îți doresc! 💗
Voi continua cu tabelul. A fost complicat prima dată. Cred că mai departe am să mă descurc din ce în ce mai ușor. Acum am făcut o mare încurcătură pentru că am pus tabelele la postări publicate și am făcut probe în văzul tuturor.
Nu ar trebui să ai probleme cu înscrierea. În final am optat pentru un formular de înscriere în Google Forms. Cred că merge pe android. Dacă totuși ai probleme lasă link-ul în comentarii și îl înscriu eu.
Dacă îți plac cuvintele, înseamnă că Gemini face treabă bună. Voi colabora cu el în continuare.
Mulțumesc pentru răspunsuri și pentru aprecieri! Și pentru cafeluța din comentariu! ♥ Un sfârșit de săptămână plăcut, dragă Diana! ☺
Lumini in ploaie...
RăspundețiȘtergereVisez la calatorii!
Muntii asteapta...
Nu stiam pictorul, asa ca multumesc pentru noutate.
Happy Azi, draga Carmen! Un final de saptamana frumos!❤️😘
E un tabloul superb! (Şi eu aud pentru prima oară de Ştefan Murzic.)
RăspundețiȘtergereZile mereu fericite, dragă Carmen!
Vă răspund amândurora despre pictorul pe care nu-l știați.
RăspundețiȘtergereAm mai scris într-un comentariu că am o țicneală nouă, că am adunat tablouri mai multe decât spațiul disponibil pe pereți și că mi-am luat rame foto în care schimb pânzele periodic după toane. Domnul Murzic e vinovat. Nu e un pictor celebru, ci doar cu adevărat talentat, după părerea mea și a altor colegi pe care îi vizitează. Cred că mai avea nevoie de un dram de noroc, în afară de talent, ca să auziți despre dumnealui. Caz în care nu mi-aș fi permis niciodată țicneala actuală.
Un sfârșit de săptămână plăcut, dragile mele! ☺♥
P.S. Am muncit toată după-amiaza, ajutată și încurcată în proporții relativ egale de Gemini, ca să fac tabel de înscriere la duzină cu instrumentele puse la dispoziție gratuit de Google. Am modificat ultima postare de la duzină, pe Poezele, cu link spre formularul de înscriere și cu tabelul dedesubt. Întrebări:
RăspundețiȘtergere1. E bine că am făcut tabel? Doriți să continui?
2. Dacă da, cum vi se pare că funcționează? Puteți face o probă și șterg eu linkul, dacă e cazul.
3. Tot dacă da: înscrierile nu au termen. Le opresc oricând consider că a scris toată lumea care are de scris. Și nici nu cred că va fi un program strict al duzinilor, ci vor depinde de cum se umplu tabelele anterioare. Bineînțeles, dacă dorește cineva să aleagă cuvinte e binevenit/ă și la fel dacă dorește cineva să fie gazdă pentru tabel. Alte idei, păreri sau sugestii?
1. După părerea mea, e bine că ai făcut tabel. Aşa e cel mai simplu de aflat cine a mai scris folosind cuvintele propuse. Cred că e bine să continui.
Ștergere2. Văd că funcţionează linkul către postarea Suzanei. Dar nu ştiu cum a fost pus. Eu văd pe blogul tău un dreptunghi alb, în care e inclus, în stânga sus, un dreptunghi mai mic, cu linkul către Suzana. Şi tot ce pot face e să accesez acel link.
3. Pentru mine e OK dacă alegi tu cuvintele - aşa nu e nevoie să mai cer eu cuvinte de la vreo IA. Iar gazdă pentru tabel oricum nu pot fi; pe blogurile gratuite de la Wordpress nu se poate pune tabelul ăla.
Pentru înscriere e un link deasupra tabelului. Apasă pe cuvântul aici.
ȘtergereMulțumesc pentru răspuns!😊 ❤️
A, scuze, nu observasem. (Mă aşteptam să fie la fel la "miercurea fără cuvinte" şi ca la "citate favorite".)
ȘtergereAcolo folosesc niște widget-uri. Cel de la Miercurea fără cuvinte e de la InLynkz. Nu mai au gratuit decât un widget cu imagini, ceea ce nu e convenabil pentru noi. Pe cel de la Citate favorite nu-l găsisem. Am să-l încerc pentru că ceea ce am făcut eu e destul de complicat de editat. Mulțumesc că mi-ai spus despre el.
ȘtergereAm reușit să pun widget-ul. E mult mai ușor pentru toată lumea. :)
ȘtergereÎmi place tabloul - mult! 😍 Și-mi place cum te-ai jucat "în imagini".
RăspundețiȘtergereZile cu bine îți doresc, Carmen dragă! 💗 Și succese!
Mulțumesc pentru efortul de a aduna "poveștile" noastre într-un tabel ☕
RăspundețiȘtergere1 și 2. E fain cu tabel - rămâne să văd cum înscriu (singură) link-uri. 😃 Am o tabletă arhaică, și dă rateuri. La MFC și CT folosesc un telefon (al altuia) pt înscrieri - am (și) un telefon arhaic. 😃 Să continui cu tabelul doar dacă nu e complicat. 😊
3. Îmi plac cuvintele care apar, așa că-i perfect, pentru mine, să alegi cuvintele.
Weekend minunat îți doresc! 💗
Voi continua cu tabelul. A fost complicat prima dată. Cred că mai departe am să mă descurc din ce în ce mai ușor. Acum am făcut o mare încurcătură pentru că am pus tabelele la postări publicate și am făcut probe în văzul tuturor.
ȘtergereNu ar trebui să ai probleme cu înscrierea. În final am optat pentru un formular de înscriere în Google Forms. Cred că merge pe android. Dacă totuși ai probleme lasă link-ul în comentarii și îl înscriu eu.
Dacă îți plac cuvintele, înseamnă că Gemini face treabă bună. Voi colabora cu el în continuare.
Mulțumesc pentru răspunsuri și pentru aprecieri! Și pentru cafeluța din comentariu! ♥ Un sfârșit de săptămână plăcut, dragă Diana! ☺