Eu am verificat săptămâna trecută pe mai multe calculatoare și mergea. Nu sunt foarte multe tablouri la Palat, dar ai totuși ce vedea și poți merge să le admiri de mai multe ori. Prețul unui bilet e de 30 de lei, iar elevii, studenții și pensionarii plătesc doar jumătate. Happy WW, dragă Suzana! ❤️😘
Superb, Carmen draga! Picatura de frumos, oferita de tine astazi este un cadou minunat! Nu am fost niciodata in Iași desi, mi am dorit mereu si acum o jumatate de an, am avut biletul unui sejur in mana, insa... s a intamplat altfel. Iașul ramane in continuare pe lista mea "top 5 de vizitat". Multumim pentru ca ne ai luat cu tine ila muzeu. Ma bucur pentru tine.🤗😘 Happy WW
Mă bucur că îți place ideea cu care vin la Miercurea fără cuvinte. Am să continui seria aceasta cu picturi și cu fotografii de la alte evenimente la care voi avea norocul să ajung.
Cei care vin în Iași ca turiști admiră orașul și spun că e din ce în ce mai frumos. Noi îi știm și părțile mai puțin frumoase. E adevărat că centrul, monumentele istorice, muzeele și... marile centre comerciale sunt din ce în ce mai bine puse în valoare.
Îți doresc să-ți împlinești toate planurile de călătorie, cele pe care le-ai făcut și cele pe care nu le-ai făcut încă. Happy WW, dragă Carmen! ❤️😘🤗
În afară de culorile mereu fascinante și schimbătoare ale apusului, mie mi-a atras atenți linia orizontului. Se văd suprapuse turnurile de la Biserica Trei Ierarhi și de la Mitropolie. Happy WW, dragă Vero! ☺♥
Multumesc pentru aceasta vizita la muzeu, Carmen. Iasi este pentru mine un oras de suflet. De cand l-am descoperit (in urma cu 4-5 ani) revenim cu drag in fiecare an. Abia astept sa ajungem si in acest an.
Se pare ca am de rezolvat ceva la calculator, ca nu vad de aici. M-am uitat
RăspundețiȘtergeretot pe telefon. Superba colectia. Multumesc!
Happy WW, draga Carmen!❤️😘
Eu am verificat săptămâna trecută pe mai multe calculatoare și mergea.
ȘtergereNu sunt foarte multe tablouri la Palat, dar ai totuși ce vedea și poți merge să le admiri de mai multe ori. Prețul unui bilet e de 30 de lei, iar elevii, studenții și pensionarii plătesc doar jumătate.
Happy WW, dragă Suzana! ❤️😘
Superb, Carmen draga! Picatura de frumos, oferita de tine astazi este un cadou minunat!
RăspundețiȘtergereNu am fost niciodata in Iași desi, mi am dorit mereu si acum o jumatate de an, am avut biletul unui sejur in mana, insa... s a intamplat altfel. Iașul ramane in continuare pe lista mea "top 5 de vizitat".
Multumim pentru ca ne ai luat cu tine ila muzeu. Ma bucur pentru tine.🤗😘 Happy WW
Mă bucur că îți place ideea cu care vin la Miercurea fără cuvinte. Am să continui seria aceasta cu picturi și cu fotografii de la alte evenimente la care voi avea norocul să ajung.
ȘtergereCei care vin în Iași ca turiști admiră orașul și spun că e din ce în ce mai frumos. Noi îi știm și părțile mai puțin frumoase. E adevărat că centrul, monumentele istorice, muzeele și... marile centre comerciale sunt din ce în ce mai bine puse în valoare.
Îți doresc să-ți împlinești toate planurile de călătorie, cele pe care le-ai făcut și cele pe care nu le-ai făcut încă.
Happy WW, dragă Carmen! ❤️😘🤗
Frumuseţea apusului de soare o întregeşte pe a tablourilor din muzeu!
RăspundețiȘtergereHappy WW, dragă Carmen! 🤗🧡
În afară de culorile mereu fascinante și schimbătoare ale apusului, mie mi-a atras atenți linia orizontului. Se văd suprapuse turnurile de la Biserica Trei Ierarhi și de la Mitropolie.
ȘtergereHappy WW, dragă Vero! ☺♥
Eu încă n-m văzut Iaşiul.
ȘtergereDar, cine ştie, poate că n-au intrat zilele-n sac! 😊
Așa e, n-au intrat. Poate vii la FILIT vreodată. ☺
ȘtergereAnul ăsta am refuzat invitaţia. Fiindcă nu mă simt deloc în largul meu vorbind în public. Am zis că poate vin la anu'.
ȘtergereTe înțeleg foarte bine. Invitație fără vorbit în public nu fac? 😁
ȘtergereDacă te hotărăști să vii, mi-ar plăcea să te susțin din public.
Anul ăsta nu se mai poate.
ȘtergereLa anu', dacă o fi să fie.
Mulţumiri anticipate pentru susţinere! 😊
Multumesc pentru aceasta vizita la muzeu, Carmen. Iasi este pentru mine un oras de suflet. De cand l-am descoperit (in urma cu 4-5 ani) revenim cu drag in fiecare an. Abia astept sa ajungem si in acest an.
RăspundețiȘtergereCu mare plăcere! Îți doresc să ajungi peste tot pe unde te îndeamnă inima! ☺
Ștergere